Randevu çilesine son

Randevu çilesine son
Devlet hastanelerinden randevu alma çilesine son. Turkcell SMS ile bu sıkıntıyı bitiriyor.Abone ol

Turkcell abonelerine sunulan “SMS ile Randevu Sistemi” devlet hastanelerinden randevu almayı kolaylaştırıyor. Artık cep telefonundan 3443’e gönderilecek bir kısa mesaj ile hastane randevusu alınabiliyor. Devlet hastanelerinin telefonlu randevu sistemlerindeki yoğunluk nedeniyle randevu alamayanlar, Turkcell ve SRS İletişim Hizmetleri işbirliği ile oluşturulan “SMS ile randevu” sistemi sayesinde kolayca hastanelerden randevu alabiliyorlar.

İLK tam gastrik baypas KEZ BURSA’DA UYGULANDI

Servis, ilk kez Bursa Çekirge Devlet Hastanesi tarafından uygulanmaya başlandı. Bursa’da Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, Bursa Devlet Hastanesi ile bu hastaneye bağlı Hürriyet, Heykel, Çekirge Polikliniklerinde, Trabzon’da; Araklı Devlet Hastanesinde, İstanbul’da; İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile bu hastaneye bağlı Osmaniye Semt Polikliniği’nde uygulamaya giren “SMS ile randevu” sistemi, Dr.Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nde de 1 ay içerisinde uygulanmaya başlanacak.

HASTANELERE ÜCRETSİZ KURULUYOR

Sistemin alt yapısını geliştiren SRS yetkilileri sistemin tüm hastanelere ücretsiz olarak kısa sürede kurulabileceğini belirtirken, kullanımı kolay ve telefonla randevudan daha ucuz olan servisin tüm Türkiye’de hızla yaygınlaşması bekleniyor.

SMS ile randevu servisinden yararlanmak isteyenlerin, hastane kodu, T.C Kimlik Numarası ve muayene olmak istedikleri bölümün adını birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra, kısa mesaj olarak 3443’e göndermeleri yeterli olacak. Randevu talepleri yine kısa mesajla yanıtlanıyor.

Örneğin; 1601 1234567890 Dahiliye (Hastane Kodu, T.C.Kimlik numarası, Bölüm adı) Turkcell aboneleri bulundukları ilin plaka kodunu yazarak 3443’e gönderdiklerinde, o ilde SMS’le Randevu hizmeti veren hastanelerin isimleri ve hastane kodları mesajla kendilerine iletiliyor.

Tüm Turkcell abonelerinin yararlanabildiği SMS ile randevu servisi faturalı hatlar için 2 kısa mesaj, ön ödemeli hatlar için (Hazır Kart ve Muhabbet Kart) 4 kontör üzerinden ücretlendiriliyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ