Başörtülüye bir yasak daha

Başörtülüye bir yasak daha
AÜ Rektörlüğü 4 Nisan Pazartesi gününden itibaren yemekhaneye başörtülü girilmesini yasakladı.Abone ol

AÜ kampüsü genel yemekhanesine bu zamana kadar başörtülü girebilen kız öğrencilerin, 4 Nisan Pazartesi gününden itibaren başörtülü girmesi yasaklandı. AÜ Rektörlüğü tarafından uygulamaya konan yemekhaneye başörtülü gi profesyonel oyuncu rme yasağı, Türkiye’nin demokrasi ve insan hakları yönünde ileri adımlar attığı şu günlerde çok büyük şaşkınlıkla karşılandı.

Yasak kararı, Erzurum gibi değerlerine sahip çıkan bir şehrin halkı ve üniversite öğrencileri çok büyük tepkiyle karşıladı.

ÖĞRENCİLERDEN ARKADAŞLARINA DESTEK

Kararı değerlendiren Faruk Rifaioğlu adlı öğrenci şunları söyledi:

“Yemekhaneye başörtüsüz girilme yasağı uygulamaya girmeden bize haber edilmedi. Öğle yemeği için yemekhaneye gittiğimizde, başörtülü bayanlar karşılarında başörtülü olarak içeri alınmayacaklarını beyan eden bir görevli
tarafından karşılandılar. Başörtülü öğrencilerin büyük üzüntü yaşaması ve yasağın hiçbir anlam ifade etmemesi dolayısıyla okul yönetimini protesto ederek bizler de yemekhaneye girmedik. Bu zamana kadar yasak olmayan
yemekhanede, bu zamana kadar kamusal alana dahil değil miydi? Kararı protesto ediyor, biran önce uygulamanın geri alınmasını istiyoruz.”

Yeni AsyaKategori : GÜNCEL