Tecavüz sahneleri zorladı

Tecavüz sahneleri zorladı
Şahan Gökbakar'ın kardeşi Togan Gökbakar'ın çektiği 'Gen' nihayet izleyiciyle buluştu.Abone ol

Daha ilk gitmeden sinemaseverlerin beğenisini kazanan film, iddialı sahneleriyle büyük ilgi görecek gibi... l milyon dolar bütçeyle çekilen Gen'in başrol oyuncusu Doğa Rutkay'la filmi konuştuk.

* Bu rolü kabul etmenizdeki en önemli etken ne oldu?
Beni etkileyen, rolümün bana çok aykırı olmasıydı. Çok bıçaksırtı bir karakter... Kabul edilebilecek bir roldü. Bu role hayır demek saçma olurdu.

* Daha çek metal stand imler başlamadan Tecavüz sahnem hayvanca olmalı' dediniz ve dikkatleri çektiniz...
Aslında ben bu sözlerden sonra çok utandım, gündemi bu kadar meşgul ettiğim için... Ama bir köşe yazarı "Monica Belluci'nin filmini izleyin, Doğa'nın çektiği sahnenin yanında çocuk filmi kalıyor" diye yazdı, izleyenler de aynı şeyi düşündüler. Oyuncu olarak eğer bir şey söylüyorsam, iyi bir sebebim var. Ben boş yere ya da cahil cesaretiyle konuşmadım hiç bir zaman... Yaptığım işi, çektiğim sahneyi biliyorum. Sadece çok gerçekçi olmasını istedim. O sahneyi izleyen herkesin buna inanmasını istedim.

* Bu sahne için özel bir çalışma yaptınız mı?
Hiç prova yapılmadı. Üzerine hiç konuşulmadı. Böyle sahneleri çok prova ettiğinizde ya da çok fazla konuştuğunuzda inandırıcılığını kaybeder. Tek planda çekildi, 6.5 dakikalık bir sahne... Gerçekten insanüstü iki oyunculuk performansı var. Kamera hareketi yok. Özel bir ışık yapıldı. Küçücük bir odaydı. Sadece görüntü yönetmeni, Togan ve iki oyuncu vardı.

* Sahne çekilirken ne hissettiniz?
O kadar çok konsantre oldum ki, sadece onu düşündüm. Fiziksel olarak çok zorlandım. Boğazım, kafam, dizlerimde ciddi hasarlar oldu. O anlamda canım yandı. Ama inandırıcı oldu. Vücudumu, sesimi serbest bıraktım. Çok doğal oldu.

* Şahan Gökbakar'la bir ilişkiniz var, birlikte oynamak nasıldı?
Biz sette kesinlikle iki sevgili değildik. Bunu hiç hissetmedik, ikimiz de profesyonel insanlarız. Her zaman birbirimize olan saygımızı koruduk.

Haber: Gülden Avuş
Kaynak: www.vatanim.com.trKategori : MAGAZİN