Mankenlerden polise destek

Mankenlerden polise destek
Fuhuş operasyonuna mankenlerden polise destek. Esra Eron isimlerin teşhir edilmesini istedi.Abone ol

Bursa'da düzenlenen Oto Show 2006 Fuarı'na tanıtım için katılan mankenler Şenay kay, Tuğba Özay ve Esra Eron, İstanbul'da Ahlak Polisi tarafından düzenlenen "Barbie Operasyonu"nda gözaltına alınan mankenlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tuğba Özay, televizyonu izlerken gözlerinin dolduğunu belirterek, "Mankenliği hakkıyla, alın teriyle yapan insanlar var. Bence mankenler birlik olup, gerçekten manken olmayanları dışlamalı. Bir meslek birlikteliğinin oluşturulması şart" dedi. Esra Eron ise operasyonu çok b halı yıkama programı aşarılı bulduğunu, polisin daha da bu tür konuların üzerine gitmesi gerektiğini söyledi. Şenay Akay ise, genç insanların yanlış yollara girmelerinin üzücü olduğunu, medyanın da bu mesleği gerçekten yapanlara manken unvanını vermesi gerektiğini belirtti.

Esra Eron, bir kadının kendisini parayla satmasının iç açıcı olmadığını ifade ederek, "Bence olaylar gerçek, gayet başarılı bir operasyon, devam etsinler. Mankenlik kisvesine bürünüp fuhuş yapanların isimlerini büyük başlıklar altında yazsınlar. Ben bir manken olarak bu tarz insanların manken adı altında geçmesinden mesleğim için utanç duyuyorum. Bizim polisimiz daha çok gitmeli üzerine. İstanbul'da o kadar kötü bir ortam oluştu ki, insanlar para için, daha lüks yaşamak için bunları yapıyorlar" diye konuştu.

Tuğba Özay ise, sadece Ece Gürsel'i tanıdığını, avukatının da olayla ilgilendiğini belirterek, "Zaten onun için de bir yanlışlık olduğu ortaya çıktı. Fiiliyat olarak ispatlıysa o zaman bu olaylar basına deşifre edilsin, ben gözaltına alınanları tanımam. Ben bir tek Ece Hanım'ı bilirim. Onunla ilgilenen benim avukatlarım, kurunun yanında yaş da yanmasın. Ahlaksızca şeyler. İzlerken gözlerim doldu, sinirlerim bozuldu. Çünkü bu işi hakkıyla, emeğiyle, alın teriyle yapan insanlar var. Hiçbir şekilde meslektaşlarımız birlik olmadı. Gelin bir meslek birliği kuralım. Bir meslek birlikteliğinin oluşturulması şart. Sosyal kimliğimiz var, haklarımızı daha resmi bir dille savunabiliriz. Ama nato kafa nato mermer, böyle gelmiş böyle gidilecek" şeklinde konuştu.

Şenay Akay ise, gerçek manken olanların halk tarafından ayırt edilebildiğini kaydederek, "Basın mensupları da daha duyarlı davranıp gerçekten manken olmayanlara manken ismini koymakta daha dikkatli davranmalı. Olaylara üzüldüm. Genç insanların bu tarz işlerle karşı karşıya kalmaları, yanlış yollara girmeleri üzücü bir şey" diye konuştu.Kategori : MAGAZİN